ŚWIECA SOJOWA / PREZENT DLA BABCI / DRZEWO SANDAŁOWE / 180 ML./ 1 SZTUKA

22,50 zł
Brutto

Dlaczego świeca Emi Atelier?

Po pierwsze i chyba najważniejsze- nasze świece są WEGAŃSKIE i NIE SĄ TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH co jest niesamowicie istotne w otaczającym nas świecie. Szanujemy przyrodę i chcemy odwdzięczyć się jej za wszelkie dostępne dobra

Świeca sojowa nie jest toksyczna! Wosk sojowy pochodzi z odnawialnych źródeł. Podczas procesu spalania nie wytwarza szkodliwych dla Ciebie, Twojego pupila oraz dla środowiska związków w odróżnieniu do świec wykonanych z parafiny.

Świece sojowe nie dymią, dzięki czemu nie pozostawiają czarnego nalotu np. na suficie czy na ścianie. Wpływa tez to pozytywnie na wydobywający się ze świecy zapach.

Palą się o nawet 50 % dłużej w stosunku do innego rodzaju świec.

Świeca Emi Atelier wyposażona została w drewniany knot, zapewniający równomierne wypalanie oraz delikatne "syczenie" podczas palenia.

Nasze wyjątkowe świece zapachowe zostały zaprojektowane tak, aby idealnie pasowały do ​​Twojego domu. Wykonane zostały na bazie najwyższej jakości naturalnego wosku sojowego i luksusowych esencji o zapachu wybranych perfum. Zapewnij sobie przyjemne doznania oraz estetyczną dekorację dzięki estetycznie wykonanym świecom w minimalistycznej, szklanej oprawie z ekologiczną etykietą . Wszystko wykonane w nurcie zero waste . Po wypaleniu świecy i dostarczeniu pustego szkła napełnimy je ponownie , nie wyrzucaj - wykorzystaj. Każda świeca zawiera naturalny, drewniany knot, dzięki czemu świeca spala się stopniowo i równomiernie, co zapobiega tworzeniu się tzw. lejka. Pamiętać trzeba też aby świeca palona była do momentu rozpuszczenia całej warstwy parafiny wtedy dopiero możemy ją zgasić, co zapobiega tunelowaniu świecy.

Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu


Sojowa świeca zapachowa - o zapachu DRZEWO SANDAŁOWE- PRZYGOTOWANA JAKO PREZENT DLA BABCI W DNIU JEJ ŚWIĘTA .

ŚWIECE PIĘKNIE OPAKUJEMY W CELOFAN I OZDOBNĄ WSTĄŻECZKĘ , MOŻEMY TEŻ DODATKOWO DODAĆ ZAWIESZKĘ Z DEDYKOWANYM NAPISEM. NA PREZENTOWANYM ZDJĘCIU MAMY WERSJĘ Z UNIWERSALNĄ NAKLEJKĄ , MOŻEMY JĄ SPERSONALIZOWAĆ , TYLKO POTRZEBUJEMY WSKAZÓWKI. ZAPACH WYBRANY PRZEZ NAS JEST ZAPACHEM USPOKAJAJĄCYM  , KTÓRY NASZĄ BABCIE WPROWADZI W DOBRY NASTRÓJ.


Wysokość: 84mm

Średnica: 72mm

Czas palenia: ok. 40 - 45 godz.

Pojemność: +/- 180 g

Sandalwood to nazwa drzewa sandałowego (sandałowca), z którego produkuje się olejek stanowiący podstawę wielu męskich linii zapachowych w kosmetykach JAK RÓWNIEŻ W EKSKLUZYWNYCH SALONACH SPA .

Czym jest drzewo sandałowe?

Sandałowiec występuje tylko w niektórych regionach świata. Rośnie między innymi w nizinnych regionach Australii, Azji Południowo-wschodniej oraz na wyspach Oceanu Spokojnego. To wiecznie zielona roślina. W zależności od odmiany (istnieje 9 rodzajów sandałowca) może być drzewem lub krzewem. Ciekawostką jest fakt, że to roślina pasożytnicza, bo wartości odżywcze takie jak sole mineralne czy wodę czerpie z korzeni pobliskich roślin. Pozyskiwany z sandałowca olejek otrzymuje się z wnętrza pnia dojrzałego drzewa mającego od 60 do 80 lat. Najcenniejszą odmianą drzewa sandałowego jest ta uprawiana w Indiach  Tamtejsze drewno ma kolor intensywnej czerwieni. Najwyższej jakości olejek produkowany jest w indyjskim dystrykcie Mysore i stanie Tamil Nadu. To właśnie w Indiach wytwarza się 90% całego olejku sandałowego używanego na świecie.

Ciekawostką jest fakt, że drzewo sandałowe w większości krajów, w których rośnie, jest pod ochroną. Nie wolno między innymi ścinać rośliny, nawet jeśli rośnie na prywatnym terenie – dopóki nie osiągnie wieku 30 lat. To tylko dowód na to, jak z cenną i unikalną rośliną mamy do czynienia. Nie dziwi więc, że drzewo sandałowe nie należy do tanich surowców i jest pożądane na całym świecie.

Jak się uzyskuje proszek z drzewa sandałowego oraz olejek sandałowy?

Drewno sandałowe, które zostaje przetworzone na olejek pochodzi z całego drzewa – od korzeni przez pień, aż po gałęzie. W wielu miejscach obowiązuje tradycyjna forma pozyskiwania twardego drewna z rośliny poprzez wpuszczenie do jej wnętrza termitów. Usuwają one miękkie i kruche części, pozostawiając najtwardsze i najcenniejsze drewno, w którym znajduje się olejek sandałowy. Po uzyskaniu drewna z wnętrza rośliny, należy go sproszkować.

Sproszkowane drewno namacza się w wodzie przez 48 godzin a następnie przeprowadza się destylację parową. Taka destylacja może trwać nawet 76 godzin. Na dodatek jest bardzo mało wydajna, bo w celu uzyskania 1 litra oleju sandałowego, należy zużyć w tym procesie nawet i 25 kilogramów drewna. To kolejny powód wysokiej ceny drewna sandałowego, który na wolnym rynku kosztuje około 5 tysięcy złotych za kilogram.

Trzeba tu również dodać, że olejek sandałowy to nie jedyny produkt wytwarzany z drzewa sandałowego. Samo drewno wykorzystuje się m.in. na rzeźby oraz do tworzenia drewnianych kadzideł.

Zapach i właściwości drewna sandałowego

To, co z drzewem sandałowym najbardziej się nam kojarzy, to jego niepowtarzalny zapach. Aromat uzyskany z wyciągu z drzewa sandałowego jest bardzo intensywny i jednocześnie niezwykle charakterystyczny, a co ciekawe – roślina nabywa cechy zapachowe dopiero z wiekiem, więc młode drzewo sandałowe nie nadaje się do produkcji olejku eterycznego. Jeśli poznamy ten zapach, nigdy go nie zapomnimy. Ma w sobie jakąś tajemnicę i głębię.

Podczas wąchania uwalnia tyle elementów aromatu, że staje się przez to bardzo intrygujący. Już sam aromat drewna sandałowego jest niezwykły, choć trzeba pamiętać, że im intensywniejszy kolor drewna, tym bardziej wyrazisty aromat. Najbardziej aromatyczne jest drewno czerwone pochodzące z Indii.

Czym pachnie olejek sandałowy?

To bardzo słodki zapach - bogaty, balsamiczny, eteryczny z lekkimi nutami drewna. Jest dość egzotyczny a jego cechą charakterystyczną jest niezwykła

Aromat olejku sandałowego należy do niezwykłych nie tylko ze względu na swoją egzotyczność i intensywność. Zapach drzewa sandałowego ma właściwości uspokajające i relaksacyjne. Poprawia sen i redukuje poziom stresu, mówi się nawet, że potrafi przeciwdziałać depresji. Uważa się również, że nuty sandałowe mogą działać seksualnie pobudzająco.

Ze względu na dobroczynne działanie zapachu na samopoczucie, olejek sandałowy wykorzystuje się nie tylko w kosmetykach, ale i aromaterapii. Zapach wycisza i sprzyja koncentracji, pobudza również umysł. Jest bardzo polecany także przy problemach z bezsennością.

ŚWIECA BEZ DASZKA DREWNIANEGO, ORAZ ZAWIESZKI.  DOSKONALE NADAJE SIĘ NA PREZENT. IDELANA DO SALONU SPA

Do zalewu świec wykorzystujemy ekologiczny, naturalny wosk sojowy, wzbogacony o kompozycje zapachowe przypominające perfumy renomowanych firm.

Świeca wyposażona została w drewniany knot, zapewniający równomierne wypalanie oraz delikatne "syczenie" podczas palenia.

Nasze wyjątkowe świece zapachowe zostały zaprojektowane tak, aby idealnie pasowały do ​​Twojego domu. Wykonane zostały na bazie najwyższej jakości naturalnego wosku sojowego i luksusowych esencji o zapachu wybranych perfum. Zapewnij sobie przyjemne doznania oraz estetyczną dekorację dzięki estetycznie wykonanym świecom w minimalistycznej, szklanej oprawie z ekologiczną etykietą . Wszystko wykonane w nurcie zero waste . Po wypaleniu świecy i dostarczeniu pustego szkła napełnimy je ponownie , nie wyrzucaj - wykorzystaj. Każda świeca zawiera naturalny, drewniany knot, dzięki czemu świeca spala się stopniowo i równomiernie, co zapobiega tworzeniu się tzw. lejka. Pamiętać trzeba też aby świeca palona była do momentu rozpuszczenia całej warstwy parafiny wtedy dopiero możemy ją zgasić, co zapobiega tunelowaniu świecy.


  • Zapachy są zgodne ze standardami INTERNATIONAL FRAGRANCE ASSOCIATION (IFRA). (Certyfikaty IFRA dla poszczególnych produktów dostępne na żądanie).
  • Zapachy są zgodne z przepisami REACH oraz żaden z produktów, ani jego opakowanie, nie zawierają substancji opublikowanych przez Europejską Agencję Chemiczną (ECHA) w zaktualizowanej liście kandydatów SVHC (substancje wzbudzające szczególnie duże obawy) zgodnie ze stanem na dzień 07.2019 (https://echa.europa.eu/en/candidate-list-table) Jednocześnie zobowiązujemy się niezwłocznie powiadomić Państwa gdyby sytuacja ta uległa zmianie.
  • DEKLARACJA ZGODNOŚCI Certyfikacja wegańska – zgodnie z naszą najlepszą wiedzą, firma French Color and Fragrance Co. nie wykorzystuje w produktach żadnych składników zapachowych ani barwników pochodzących od zwierząt.
  • Zapachy ani żaden z ich składników (wymienionych w THE INTERNATIONAL COSMETIC INGREDIENT DICTIONARY AND HANDBOOK – edycja 8) nie były testowane przez French Color & Fragrance na zwierzętach  – ANIMAL NON-TESTING DECLARATION (TI/9/6)

Również wykorzystany wosk sojowy jest całkowicie ekologiczny i zgodny z normami ,

Ten produkt zawiera składniki pochodzenia roślinnego.Ten produkt nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego.  Ten produkt nie zawiera lateksu pochodzącego z gumy drzewo, Hevea brasiliensis.

Proszę pamiętać aby nigdy nie zostawiać świecy bez opieki  !!!!

Rekomendowany sposób użytkowania:

Pierwsze palenie świecy powinno trwać tak długo, aż stopiony wosk pokryje całą powierzchnię świecy (około 2-3h) co zapobiegnie tunelowaniu się świecy.

Przed każdym odpaleniem świecy, należy przyciąć knot, aby wydłużyć żywotność świecy i zapobiec gromadzeniu się sadzy wokół szkła.

Zakrywaj świecę po każdym spaleniu, aby zapobiec osadzaniu się kurzu i innych zanieczyszczeń powietrza na powierzchni.

Zawsze miej oko na zapaloną świecę i trzymaj z dala od najmłodszych.

ŚWIECA ZAPACHOWA DRZEWO SANDAŁOWE BABCIA 180 ML.
10 Przedmioty

Specyficzne kody

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.